zęby

Dla kogo są implanty zębowe?

Implanty cechują się wieloma właściwościami i choć z natury uważane są przez lekarzy stomatologów za niemal idealne, to jednak można doszukać się w nich kilka minusów. Wszczepienie implanta uważa się za bezpieczne, gdyż śruba tytanowa umieszczane w dziąśle szybko integruje się z ludzką tkanką, dzięki czemu sprawia wrażenie naturalne. Plusem jest także to, że umieszczony w jamie ustnej implant, niczym nie różni się od pozostałych zębów, gdyż dobrany jest w odpowiednim rozmiarze, oraz kolorystycznie dopasowany. Niestety wszczepienie implantu ma też kilka minusów. Po pierwsze po samym zabiegu wystąpić może umiejscowiony w dziąśle ból, który sprawia dyskomfort i wpływa źle na samopoczucie pacjenta.

Drugim minusem jest także fakt, który podkreśla kosztowność zabiegu, oraz to, że zabieg rozciągnięty jest w czasie i wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Składa się on z trzech etapów, po których musza nastąpić kilkutygodniowe przerwy, by stan dziąseł mógł się poprawić, a one same zagoić. Plusem, który opowiada się za użyciem metod, które poleca sama implantologia, jest to, że lekarz stomatolog może dobrać implant do potrzeb pacjenta, co dodatkowo wiązie się z wieloma rozwiązaniami cenowymi. Niestety z tego faktu także wynikają minusy.

Pacjent musi poznać, co najmniej kilka dostępnych systemów wstawiania implantów, po to, by mógł wybrać tę opcję, która będzie najbardziej odpowiadała jego możliwościom zdrowotnym, oraz finansowym. Stawiając implanty, stomatolog może także założyć łącznik pomiędzy implantem a przyszłą koroną. Jest to jednak najsłabsze ogniwo w całej tej złożonej konstrukcji, a dodatkowo obciąża i powiększa dodatkowo nasze koszty pozbycia się ubytku. Ogromnym plusem, charakteryzującym implanty jest możliwość zastosowania specjalnej membrany, która ma możliwość odbudowy i naprawę utraconej kości. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych jakościowo efektów kosmetycznych, a efekt pracy jest w pełni zadowalający. Jednakże zastosowanie materiału kościozastępczego, powoduje dodatkowe koszty, na które nie każdy pacjent może sobie pozwolić.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *