zęby

Nowoczesne implanty

Nowoczesnym implantem jest samogwintujący się implant o działaniu osteotomowym. Jest skonstruowany tak, by pozytywnie wpływać na kondensację kości. Dzięki temu, że wyposażony jest on w formę gwintu, daje łatwo się umieszczać w kości i minimalizuje ilość nacięć. Powszechnie uważa się, że to właśnie nowoczesna forma, umieszczonego w implancie maleńkiego gwintu, pozwala na jego dobrą stabilizację. Implanty o innej budowie, zmuszają lekarza do wykonania większej ilości nacięć, co powoduje trudniejsze gojenie się naturalnej tkanki i dłuższy proces umieszczania implanta. Zalety, jakim cechuje się nowoczesny implant to przede wszystkim zwężający się profil w okolicy szyjki.

Umożliwia on prawidłowe narastanie uszkodzonych tkanek, a także bardzo stabilne osadzenie wszczepu. Wewnątrz implant ten zbudowany jest z stożkowatych łączników, dzięki którym nie występuje żadne ryzyko, że w przyszłości pojawią się mikroszczeliny. Dzięki zastosowaniu w tej nowoczesnej formie implanta powierzchni typu Ti Unite, możliwe jest jego połączenie z kością właściwą. Także zewnętrzna część spełnia ważną rolę, gdyż to dzięki niej następuje trwałe umocowanie mostów i koron. Można uznać, że praktycznie nie istnieje tu żadne ryzyko przesunięcia, lub wysunięcia się warstwy górnej. Dotychczas nie wszystkim ludziom, można było wszczepić implant.

Dziś dzięki zastosowaniu samogwintującego się implanta, ilość tych osób bardzo się zmniejszyła. Pozostają oczywiście drobne ograniczenia ustrojowe, ale w dużej mierze one także zanikają. Występują tylko u tych osób, które posiadają silny zanik kości szczęki, bądź też mają nietypowe rozmiary tkanek twardych. Implanty nowoczesne zaczynają powstawać już także w różnorodnych, niestandardowych rozmiarach, co wkrótce spowoduje, że każda osoba będzie mogła, bez żadnych obaw korzystać z zabiegów implantologii. Będzie można stosować je w okolicach, gdzie występują bardzo wąskie kości, bądź też w miejscach, w których uległy one zniekształceniu czy częściowemu zanikowi. Stosując, więc odpowiednie szczepy, ci, którzy dotąd byli wykluczeni z zabiegu, będą mogli wszczepić implanty.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *