zęby

Sposób na estetyczny uśmiech

Implantologia łączy w sobie dwie zasadnicze cechy. Pierwszą jest fakt, iż dba o uzębienie człowieka, a drugą, nie mniej istotną, że podnosi komfort jego życia osobistego. Spełnia również jeszcze jedną niezwykle ważną funkcję, a mianowicie dba o higienę jamy ustnej. W ostatnim czasie implantologia stała się bardzo popularna wśród ludzi na całym świecie, którzy coraz częściej korzystają z jej usług. Implanty, które wszczepiane są na podstawę właściwej kości zębowej człowieka, spełniają wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim uzupełniają brakujące zęby, za pomocą nowoczesnej technologii.

Nowoczesna implantologia oferuje estetyczne i wygodne rozwiązania. Są nimi: mosty porcelanowe, protezy szkieletowe, oraz korony teleskopowe. Znaczenia nabierają też korekty wad zgryzu, ubytków naturalnych i przebarwienia. Istnieje wiele implantów, które można podzielić ze względu na chociażby czas użytkowania. Wśród tego typu implantologia wyróżnia: implanty krótkoczasowe i długoczasowe. Do pierwszej grupy zalicza się wszczepy, które mają możliwość przetrwania w jamie ustanej od kilku miesięcy do kilku lat. Są to między innymi tymczasowe mosty, korony, a nawet zwykłe plomby, służące jako uzupełnienie szkliwa. Są one mniej kosztowne, jednakże podlegają częstym uszkodzeniom, zabarwieniom, oraz ukruszeniom.

Najczęściej implantologia stosuje je w celach leczniczych i profilaktycznych, w sytuacjach, gdy niemożna od razu wstawić długotymczasowego implantu.  Drugą grupę, którą stanowią implanty długoczasowe, są takie wszczepy, które są w stanie przetrwać kilkanaście lat i nie działają na nie związki siarki zawarte w ludzkiej ślinie. Implanty długotymczasowe najczęściej produkowane są z tytanu, który łatwo zostaje zaakceptowany przez naturalną tkankę organizmu. Mogą być też stworzone z innych materiałów typu: metale, akryle, porcelana, czy też metalowo – akrylowych, bądź metalowo-porcelanowych. W ostatnich latach duża popularnością cieszą się implanty ruchome, które samodzielnie można wprowadzać na podłoże, oraz implanty stałe wymagające zabiegu chirurgicznego.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *