zęby

Zalety implantologii

Implantologia to obecnie nowa forma odbudowy braków zębowych, która pozwala na zyskanie estetyki i komfortu. Jej istotą jest tytan, który można wprowadzić do ludzkiego organizmu i jest on w pełni akceptowany przez ludzką tkankę kostną. Odkrycie to okazało się tak ważne, że wyróżnione zostało nagrodą nobla. Implantologia pomaga, więc ludziom, którzy stracili ząb, zastępując go sztuczną formą, po to, by sprawiał wrażenie naturalnego i rzeczywistego. Implant jest, więc śrubą, wykonaną z tytanu, o specjalnie przygotowanej powierzchni, która wprowadzana jest do kości szczęki. Stanowi ona dolną część implanta, a na jej podstawie, umieszczona zostaje porcelanowa korona, wieńcząca pracę i zadanie, którego podejmuje się implantologia.

Leczenie tego typu odbywa się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest część chirurgiczna. W czasie jej trwania chirurg implantolog wprowadza do kości implanty. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, dzięki zastosowaniu miejscowych znieczuleń. Zdarza się nawet, że jest on mniej skomplikowany, niż wyrwanie zęba. Następnie implant zostaje zaszyty, i rozpoczyna się proces gojenia, który w zależności od łatwości gojenia się tkanki i kości, potrwać może od trzech do sześciu miesięcy. Czasu tego nie da się przyśpieszyć, gdyż druga część etapu może zostać wykonana tylko po całkowitym zagojeniu się uszkodzonego miejsca. Gdy już to nastąpi, zakłada się koronę, zazwyczaj porcelanową, która swoją barwą i kształtem, w rewelacyjny sposób imituje naturalne uzębienie. Implantologia jest skuteczną, jednakże drogą pomocą.

Z tego też względu, za oba zabiegi płaci się oddzielnie, co nie wymaga wyłożenia dużej gotówki w ciągu jednego zaledwie dnia. Pragnąc uzupełnić jeden brakujący ząb, można zdecydować się na pojedynczą porcelanową koronę protetyczną, której cena, wykonania całościowego sięga w granicach dwóch tysięcy złotych. Mimo tych sporych cen warto zainwestować w stan swojego uzębienia, gdyż dzięki temu będziemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Implantologia, to nie tylko pomoc, w postaci wczepienia implantu, lecz także potrafi ona podnieść komfort życia człowieka, nie muszącego martwić się już o swoje braki, ani też wstydzić się ich.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *